Van dood naar leven! 1

Nieuws
Geplaatst op 27 februari 2008Je ziet in maart de tekenen van de naderende lente overal om je heen. De narcissen in de tuin bloeien al en de knoppen aan de struiken en bomen staan op springen. Het is niet voor niets dat het paasfeest, het feest van het nieuwe leven in het voorjaar valt. In de natuur speelt het zich voor je ogen af: van dood naar leven! In veel parochies kunnen je kinderen Palmpaasstokken maken.

Op zondag 16 maart begint de Goede Week met het feest van Palmpasen. We vieren met Jezus op Witte Donderdag het Laatste Avondmaal en lopen met hem de kruisweg op Goede Vrijdag. In de Paasnacht zien we hoe het licht het van het duister wint: we ontsteken de Paaskaars en het "Licht van Christus" klinkt. Op zondag 23 maart is het Pasen; het feest van het nieuwe Leven!

Hieronder vind je in het kort wat er deze maand in de verschillende rubrieken van het MENU te vinden is. We besteden natuurlijk ruim aandacht aan de Goede Week en Pasen!
Knutselen & doen DVD tips voor de veertigdagentijd

Vertellen Prentenboeken: Er gaat wat gebeuren!

Verder geschikte (prenten)boeken om in de Goede Week en Paastijd voor te lezen
Knutselen & doen Tips voor de veertigdagentijd, Goede Week en Pasen

Kijktafels Goede week met behulp van prentenboek

Kijktafels Kijktafel in de Paastijd 2008

Kijktafels Werken met takken

Je kan ook op een hele simpele manier in deze veertig-dagentijd iets laten zien van dood naar leven. Kijk verder...
Vertellen Noortje Bol en de .....

In de Voorleeshoek is op 14 februari de 40-dagen soap voor kleuters met Noortje Bol in de hoofdrol begonnen. Dit verhaal wordt elke dag een stukje verder verteld en eindigt op tweede Paasdag.
Vertellen Peuterpassieverhaal

Voor kleuters zette Marjet de Jong de gebeurtenissen van de Goede Week in eenvoudige woorden op rijm.Verder een kort peuterpassie-verhaal op rijm
Vertellen Pieter, Liz en Bas

Verdiepen Symbolen van de Goede Week en Pasen

Verdiepen Pasen

Bidden & vieren Geloven thuis- en ook daarbuiten!

Bidden & vieren Met heel je lichaam

In de rubriek Bidden vind je een recensie van het boekje Bidden doe je met heel je lichaam.
Bidden & vieren En grote mensen dan?

Vertellen Pasen in drie verschillende bijbels voor kleuters

Bidden & vieren Kleuren in de kerk

Bidden & vieren Sobere maaltijd

Verdiepen archief twinkeltjes
